ProfiTEL

Email2fax

Usługa Email2fax pozwala na wysyłanie tradycyjnych faksów poprzez email na tradycyjne urządzenia faksowe.

Zalety:
 • Nie potrzebujesz tradycyjnego urządzenia faksowego
 • W szybki i łatwy sposób wysyłasz faksy przez email
Jeśli masz już aktywną usługę fax2email oraz doładowane konto telefoniczne (konto sip) to za wysłanie faksu zapłacisz tyle ile będzie trwało połączenie telefoniczne niezbędne do jego wysłania.

Jak korzystać z email2fax?:
 • Musisz posiadąć usługę fax2email w ProfiTEL
 • Mieć doładowane i aktywne konto telefoniczne (konto sip)
 • Wskazać konto sip w zakładce Faxy » Ustawienia Faxu » Preferencje, przez które nawiązywane będzie połączenie i pobierane będą opłaty za wysłanie faksu
 • Aktywować w zakładce Faxy » Ustawienia Faxu » Email2fax wszystkich adresów email, z których będą wysyłane faksy
Istnieją trzy sposoby wysyłania faksów poprzez email:
 • Numer faksu w adresie odbiorcy:
  W tym przypadku faks zostanie przesłany na numer zawarty w adresie email, na który wyślesz wiadomość. W adresie nowej wiadomości podaj numer odbiorcy i wpisz za nim @profifax.pl, np. 61999123@profifax.pl. Następnie wpisz temat wiadomości, załącz plik który chcesz wysłać i kliknij „wyślij". Po kilku minutach na adres email, z którego wysłałeś faks otrzymasz informację o statusie wysyłki.
 • Numery faksu w temacie emaila:
  W tym przypadku faks zostanie wysłany na numery podane w temacie wiadomości. Wówczas w adresie email, na który chcesz przesłać faks należy wpisać: fax@profifax.pl. Jeśli chcesz wysłać faks na kilka numerów to konieczne jest oddzielenie ich przecinkami. Następnie załącz pliki z zawartością, którą chcesz przefaksować i kliknij „wyślij". Po kilku minutach na adres email, z którego wysłałeś faks otrzymasz informację o statusie wysyłki.
 • Wysyłanie faksów z edytora Microsoft Word
  Ten sposób polega na szybkim wysyłaniu faksem treści dokumentu Microsoft Word. Stwórz w Microsoft Word treść, którą chcesz wysłać faksem. Następnie wybierz plik » Wyślij » Wiadomość email i w adresie email wpisz numer docelowy i zaraz za nim @profifax.pl, np. 61999123@profifax.pl. Następnie kliknij „wyślij". Po kilku minutach na adres email, z którego wysłałeś faks otrzymasz informację o statusie wysyłki.
W ProfiTEL status wysyłki możesz obserwować Faxy » Skrzynka nadawcza


Podziel się tekstem ze znajomymi: